“Kooperatifçilik” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler, Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy tarafından ödüllendirildi.

29 Ocak 2020

Bakanlığımız Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünce; ülkemiz genelinde okul çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi kooperatifçilik konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla “Kooperatifçilik” konusunda ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında ilimizde dereceye giren öğrenciler, Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy tarafından ödüllendirildi.


Ziyarette; İl Müdürümüz Veysi Uzunkaya ile birlikte  Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, Darıca Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kaplan Sönmezyıldız, İl Milli Eğitim Müdürü, Özel Yeşil Vadi Ortaokulu, Mevlana Ortaokulu ve Çenesuyu Ortaokulu müdürleri, resim öğretmenleri,  Kocaeli birincileri Özel Yeşil Vadi Ortaokulu öğrencisi Fırat Çınar Yılmaz ve Mevlana Ortaokulu öğrencisi Belinay Kandemir, Kocaeli ikincisi Çenesuyu Ortaokulu öğrencileri Sudenaz Kar ve Kocaeli üçüncüsü Alime Melisa Osmanoğlu hazır bulundu.

 
Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy programda yaptığı konuşmasında, “Ticaret Bakanlığımız kooperatifçiliğin geliştirilmesi konusunda bir bilinç oluşturulması hususunda belirli etkinlikler ortaya koyuyor. Bunlardan biri de okullarımızda resim yarışması etkinliğidir. Kocaeli olarak il genelinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda bu yarışma gerçekleşti. Bugün dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini vereceğiz. Öğrencilerimizi kutluyorum. Onlara destek olan, yönlendiren değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bu noktada kooperatifçilik bilincinin yaygınlaşmasına katkı sağlamasını diliyorum. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanarak öğrencileri tebrik etti, Kocaeli birincilerine çeyrek altın ile birlikte Türkiye Geneli Kooperatifçilik Konulu Ortaokullar Arası Resim Yarışması kitabı, Kocaeli ikincisi ve üçüncüsüne gram altın hediye edildi ve günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.